Zarejestruj
Login
  {$common.contactHotlinesText}
  Tel: +48 61 428 46 20

  Poznaj naszą ofertę

  Pracujemy nad czystością spalin

  jakoś premium

  Odpylanie spalin

  Bezpieczne układy oczyszczania spalin spełniające wysokie normy.

  Aktualnie większość energii cieplnej i elektrycznej w Polsce wytwarza się w urządzeniach opalanych paliwem stałym (węgiel, biomasa). Ubocznym produktem spalania jest popiół, który w różnym stopniu porywany jest przez spaliny i wyrzucany do atmosfery. Ze względu na rosnące wymagania przepisów krajowych i wymagań UE, konieczne jest stosowanie układów odpylających, oczyszczających spaliny do poziomu bezpiecznego.

  Urządzenia odpylające i instalacja kanałowa jest ściśle związana z kominem i odprowadzeniem spalin, stąd naturalnym jest, że Jeremias, jako lider w branży posiada własne, kompletne rozwiązanie w tej dziedzinie.

  • Doradztwo:

  Nasi inżynierowie są w ścisłym kontakcie z inwestorem od samego początku inwestycji, przy planowaniu i projektowaniu. Pozwala nam to możliwie dokładnie określić wymagania, jakie docelowy układ musi spełnić, jak również oczekiwania samego inwestora. Dobranie optymalnego rozwiązania jest kluczowe w tak poważnych inwestycjach i pozwala spełnić wszystkie rygory, przy zachowaniu kosztów na akceptowanym poziomie. Często rozwiązania mają możliwość późniejszej rozbudowy, aby przy minimalnym nakładzie finansowym spełniały kryteria teraz i były łatwe do zmiany, gdy wymagania wzrosną.

  • Projektowanie:

  Własny Dział Konstrukcyjny pozwala nam szczegółowo zaprojektować wszystkie elementy i połączenia. Dokładny projekt skraca znacząco czas montażu, a ilość złomu jest minimalna. Dzięki systemowemu rozwiązaniu firmy instalacyjne mogą zrealizować więcej podobnych inwestycji w tym samym czasie w porównaniu do rozwiązań standardowych.

  • Filtry:

  W zależności od wymagań odnośnie czystości spalin stosowane są różne rozwiązania. Dwustopniowe filtry typu CML świetnie sprawdzają się w instalacjach o mniej rygorystycznych wymaganiach (od <100 do <30 mg/Nm3). Jeżeli konieczne jest oczyszczanie bardzo dokładne (<10 mg/Nm3), wówczas wykorzystujemy jednostopniowe filtry serii Blue Line, gdzie filtrowana jest cała struga spalin.

  • Instalacja:

  Typowy montaż instalacji odpylającej polega najczęściej na bardzo pracochłonnym spawaniu elementów ze stali czarnej. Prace spawalnicze w warunkach budowy są trudne, a możliwość ich wykonania mocno zależna od warunków atmosferycznych. Odpowiedzią firmy Jeremias jest wprowadzenie systemu dedykowanego do wysokich parametrów instalacji, opartego na naszym typowym systemie DW-FU. Rury łączone są typowo na kielich/zykę i dodatkowo wzmacniane opaskami. Gotowe do montażu elementy zawierają rdzeń ze stali kwasoodpornej, izolację i płaszcz ze stali nierdzewnej. Całość jest lekka i może być montowana w niemal każdych warunkach atmosferycznych.

  • Montaż/serwis:

  Współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w podobnych realizacjach. W każdym regionie kraju możemy polecić firmy, które wykonają swą pracę rzetelnie i terminowo.

  • Łańcut – inwestycja pilotażowa.

  W ubiegłym roku została zrealizowana inwestycja w ciepłowni w Łańcucie. Do odpylania kotła na miał węglowy została wykonana kompletna instalacja z systemowych elementów Jeremias. Filtr dostarczył nasz partner w zakresie filtracji, duńska firma Teldust.

  Średnica dostarczonego rurociągu to 700mm, a w skład instalacji, oprócz rur i kształtek wchodzą również specjalne klapy spalinowe z siłownikami, które zabezpieczają worki filtracyjne przed przegrzaniem (by-pass omijający filtr). Dodatkowa klapa ręczna została zamontowana w celu ochrony pracowników wykonujących czynności serwisowe. Klapa odcina pozostałe, pracujące układy i nie ma ryzyka cofania gorących spalin z komina zbiorczego do miejsca pracy serwisantów.

  25 lat gwarancji!

  C E zgodność
  UL
  25 lat gwarancji kominów Jeremias
  Produkcja i sprzedaż produktów technicznych
  Certyfikat Germanisher Lloyd - Jeremias
  ISO 9001:2015 Kominy
  Plus X Award
  Certyfikowane systemy kominowe
  VKF-AEAI
  Ochrona przeciwpożarowa
  UEA
  Hetas - zgodność systemów kominowych Jeremias
  Kodeks budowlany CTE
  ASPE
  ASHRAE
  MPA NRW
  LGA Bayern