Rury kominowe

  Systemy kominowe mogą być wykonane ze stali węglowej (czarnej) kwasoodpornej, nierdzewnej, żaroodpornej jak również całkowicie zrobione z polipropylenu.

  Podstawowym wymogiem jest tutaj materiał z którego jest wyprodukowana rura komina oraz kształtek. W świetle prawa budowlanego musi on być niepalny. Fabryki kominów Jeremias w Polsce, Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji i USA wytwarzają rury kominowe, które są elementami składowymi naszych systemów jak również produkują je na specjalne zamówienia np. na potrzeby inwestycji, nietypowe projekty.

   

  Rury kominowe - najczęściej występujące w systemach kominowych Jeremias

  Rury kominowe łączące kominek lub inne urządzenie grzewcze z kominem nazywane bardzo często przyłączem kominowym.  Zaletą montażu takiego przyłącza jest niewątpliwie duża odporność na wysoką temperaturę jaka powstaje w procesie spalania drewna, brykietu w kominku czy kozie. Rura kominowa wykonana ze stali czarnej dodatkowo może ogrzać pomieszczenie.  W systemie FERRO LUX rury są standardowo malowane odporną na wysoką temperaturę farbą i występują w średnicach od ø120  do ø 250.

   


  Element długościowy 500 mm

  Element długościowy
  z rewizją i klapą spalinową

  Element
  długościowy 250 mm

   

  Wkłady jednościenne stalowe (jednościenne rury kominowe)

  System EW-ECO to jednościenny system odprowadzania spalin składający się z gładkościennych rur i kształtek wykonanych ze stali kwasoodpornej o grubości minimalnej 0,5 mm. Kwasoodporne rury jednościenne umieszczane są w szachcie kominowym, rury łączone są wtykowo za pomocą kielichów. System EW-ECO przeznaczony jest do zabezpieczenia kominów ceramicznych przed destrukcyjnym działaniem kondensatu ze spalin.

   


  Element długościowy 500 mm

  Element rewizyjny
  (wyczystka z uszczelką)

  Element długościowy 250 mm

   

  Kominy stalowe dwuścienne (izolowane)

  Dwuścienny system kominowy to system, który posiada stalowy rdzeń, czyli przewód spalinowy oraz izolację termiczną, zabezpieczoną płaszczem osłonowym w formie nierdzewnej rury zewnętrznej. 

   

  Połączenia między elementami systemu wykonane są jako wtykowe (mufa/zyka) i dodatkowo zabezpieczone obejmą.

   


  Rura izolowana długość 500 mm

  Rura teleskopowa 370-480 mm

  Element pomiarowy z króćcem

   

  Elastyczne wkłady kominowe

  Jeśli przewody kominowe nie pozwalają na łatwy montaż rury do komina, z pomocą przychodzą elastyczne wkłady kominowe. Do wyboru mamy wariant stalowy czyli EW-FLEX oraz polipropylenowy, odporny na UV system kominowy EW-PP-FLEX. 

   

  Połączenia między elementami systemu wykonane są jako wtykowe (mufa/zyka).

   


  Przewód elastyczny
  EW-FLEX

  Rura systemu PP-FLEX
  (od 10 do 75 m)

   

  Rura do komina - zastosowanie w systemie koncentrycznym

  System kominowy dedykowany do kotłów kondensacyjnych ma zupełnie inną konstrukcję, niż kominy stosowane do kotłów z otwartą komorą spalania. Koncentryczny system powietrzno-spalinowy zapewnia jednocześnie odprowadzenie spalin z kotła kondensacyjnego, oraz doprowadzenie powietrza do spalania. W takim układzie elementy składowe rdzenia spalinowego wykonane są z polipropylenu,
  a płaszcz osłonowy jest stalowy.

   


  Element długościowy 1000 mm

  Element długościowy 500 mm

  Element długościowy 250 mm

   

  Szukasz odpowiedniego komina do swojej restauracji? Napisz do nas, chętnie pomożemy marketing@jeremias.pl.

   


  Bądź na bieżąco i odwiedź