Wraz ze spadkiem temperatury, chłodniejszymi nocami pod koniec września zaczyna pojawiać się pytanie:
Kiedy rozpocznie się sezon grzewczy?
Według danych GUS aż trzy czwarte wydatków na energię gospodarstw domowych jest przeznaczonych
na ogrzewanie. Mimo iż w wielu domach ogrzewanie węglowe nadal jest głównym źródłem energii to poprzez
rosnące ceny węgla okazać się może, że palenie węglem zrówna się z kosztami ogrzewania gazowego.
Szeroka oferta producentów kotłów pokazuje, że jest coraz większe zapotrzebowanie na kotły gazowe oraz ekologiczne kotły pelletowe, zarówno w nowym jak i starym budownictwie.
I faktycznie jest w czym wybierać. Różnorodność urządzeń grzewczych na rynku może niestety przysporzyć instalatorom kłopotu podczas komplementacji układu grzewczego.
Jako czołowy producent spalinowych systemów kominowych staramy się ułatwić i usprawnić wykonanie instalatorom układów odprowadzania spalin.
Konsekwentnie opracowujemy i dostosowujemy na bieżąco adaptery, trójniki oraz kolana przyłączeniowe do czopuchów kotłów czołowych producentów urządzeń grzewczych.
Podczas wymiany kotła zapewne przyda się złączka kotłowa, która ułatwia montaż systemu kominowego do króćca kotła.
Jeśli komin wymaga przeprowadzenia renowacji wtedy z pomocą przychodzą bazowe zestawy renowacyjne od Jeremias.
Zobacz Jak wykonać montaż kolana z podporą (wideo tutorial).
Aby rozpocząć nowy sezon grzewczy palenia w kominku należy przygotować się do niego już na przełomie lata i jesieni.
Niezbędne okazać się może uzupełnienie zapasów opału w postaci drewna, pelletu czy brykietu drzewnego o odpowiedniej klasie wilgotności.
Ocena stanu przyłącza kominowego do komina
Bezpieczeństwo użytkowników kominka i pieca wolnostojącego to priorytet, dlatego przed pierwszym jesiennym rozpaleniem warto ocenić stan urządzenia, w tym palenisko, drzwi, szybę, przewody kominowe oraz doprowadzające powietrze do kominka.
Nowy kominek lub piec wymaga nowego przyłącza.
Gdy w domu pojawi się nowe urządzenie, należy podłączyć je do komina spalinowego w sposób gwarantujący bezpieczne odprowadzanie produktów spalania na zewnątrz budynku z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa budowlanego. W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy przyłącza dedykowane dla tych urządzeń.
Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty na neutralizatory kondensatu współpracujące z kotłami kondensacyjnymi o mocy do 200 kW „NEUTRA200” i mocy do 350 kW „NEUTRA350”.
Pamiętajmy, ze tylko odpowiednio przeprowadzona instalacja urządzenia grzewczego zapewni nam bezpieczne i wydajne ciepło podczas zimy.
Krajowa Izba Kominiarzy każdego roku przypomina właścicielom nieruchomości o przeprowadzaniu okresowej kontroli stanu technicznego przewodów kominowych
(spalinowych, dymowych i wentylacyjnych) dlatego warto zaprosić uprawnionego kominiarza do przeprowadzenia inspekcji przed rozpoczynającym się sezonem grzewczym.